Turistika a služby

Mnohí ocenili naše kvality a služby, ktoré sú žiadané na rôzne špeciálne príležitosti s našimi záprahmi - návšteva prezidenta SR v podtatranských obciach, stretnutie predstaviteľov V4 na Štrbskom Plese, stretnutie ministrov zahraničných vecí EU vo Vysokých Tatrách, návšteva veľvyslanca Veľkej Británie v Poprade, svadby prominentných osobností (Peter Sagan) a pod. Okrem uvedeného sme prizývaní k filmovaniu rôznych rozprávok, dobových dokumentov a filmov (Útek do Budína, Sedem zhavranelých bratov, Slepý Geronimo, seriál Ako divé husi, a iné).

Turistika v kočiPozývam Vás na prechádzku kočiarom ťahaným historickými lipicanmi po krásnych podtatranských terénoch alebo priamo v našich veľhorách 1400 metrov nad morom na Štrbskom Plese.


Cenník

Vychádzka v koči v okolí múzea pod Tatrami

Pondelok, utorok, streda, štvrtok, piatok, sobota a nedeľa 

-cca 30 min jazdy s prehliadkou múzea 

20€

Svadba

Ponukám Vám možnosť prenájmu koča na rôzne príležitosti ako sú narodeniny, výročia , sviatok svätého prijímania a iné. 

Môžete prežiť svoju najromantickejšiu chvíľu, svadobný deň jazdou vo svadobnom koči. Vyberte si z viacerých typov svadobných kočiarov a záprahov. Preveziete sa dvoma elegantnými barokovými koňmi- lipicánmi. V koči typu vis a vis, landauer, caroca, alebo phaeton podľa vášho výberu. Cena služby sa odvíja od typu koča, času a vzdialenosti miesta konania. Cena je dohodou.

Cenník

Dvojzáprah + doprava (1€/1km)

500€

Fotenie v svadobnom koči wagoneta

V areáli múzea  

30€

Fotenie v svadobnom koči landauer

V areáli múzea

100€

Výcvik koní a jazdcov

 

Tridsať rokov som sa aktívne venoval záprahovému športu na národnej aj medzinárodnej úrovni, som držiteľom Zlatého odznaku Medzinárodnej jazdeckej federácie FEI a držiteľom Zlatého výkonnostného odznaku Slovenskej jazdeckej federácie. Ukončil som SPTŠ- odbor veterinárstvo v Košiciach- Barci, pedagogické štúdium v odbore chovateľ na VŠP v Nitre. Mám absolvovaný kurz cvičiteľa jazdy a licenciu staviteľa a rozhodcu záprahových súťaží.  

Výcvik koni

Zaúčanie mladých koní do záprahu už nerobím. Môžem Vám už zaučené kone prijazdiť na drezúrnu úroveň športového koňa. Pomôžem zmierniť zlozvyky kočiarových koni. Po sezóne kondične jazdiť s dôrazom na psychický oddych koní.  

Výcvik jazdcov

Výcvik zameriavam podľa toho, či ide o amatérov alebo o pokročilejších jazdcov. Pri začiatočníkoch pracujem v skupinách minimálne 5 účastníkov. Vtedy je cena 20€ na osobu a výcvikový deň. Pri pokročilejších jazdcoch je možnosť pracovať individuálne podľa potreby klienta, ktorý ma možnosť priviesť si aj svoje kone a konkrétne s nimi trénovať tak, aby sa zladili schopnosti jazdca s temperamentom koni. Cena sa dohaduje individuálne, ale orientačne cca 20€/hodinu tréningu.  

Ustajnenie koní

Ponúkam aj možnosť ustajnenia koní na výcvik alebo žriebät bez výcviku s každodenným výbehom, ďalej koní starších na dožitie s každodenným výbehom bez tréningu.

Cena za ustajnenie je 180€/mesiac.

Sedlárstvo a výrobky z kože


V časoch keď som ako chlapec pretekal, na Slovensku nebol žiaden podnik ani sedlár, ktorý by vyrábal kočiarové postroje. Jazdil som v starých, často viac ako storočných postrojoch a vzbudzoval úsmev svojich zahraničných súperov. Bieda sa volala moja učiteľka, a tá ma naučila ručne šiť a spracúvavať kožu. Ušil som nepreberné množstvo kočiarových postrojov anglických, uhorských, na jednozáprah, dvoj aj štvorzáprah.

Mnou ušité postoje sa zúčastnili mnohých výstav a športovo-kultúrnych podujatí. Pretekali v nich kone na minimálne tridsiatich majstrovstvách sveta a mnohých medzinárodných pretekoch. V mladosti som sa venoval pretekom endurance a western. Šil som westernové sedlá a výstroj, ktorú tohto času u nás aj s ideologických dôvodov nebolo možné kúpiť.  

Dnes sa venujem hlavne výrobe kočiarových postrojov a ručne gravírovaných opaskov podľa predstáv klientov na objednávku a iných výrobkov z kože. Cena za postroje sa pohybuje v závislosti od typu, zložitosti a ceny kovania (praciek) použitého pri výrobe. Všetky namáhané časti postroja sú podšité silónovým popruhom, ktorý zvyšuje pevnosť postrojov. Orientačná cena je 2500-3500€ za kompletné postroje bez zubadiel.

© 2015 Kočiarové múzeum Pavla Baláža , Veľká Lomnica, 05952 Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!